GANDIM

Companii care sprijina protestele #neamsaturat

Mai multe companii si-au aratat sprijinul pentru miscarea din strada din 1 Februarie. O sa enumar mai multe mai jos. Daca mai stiti si altele, va rog, lasati-mi un comentariu!

Update 6 (03.02.2017 16:30): Inca o gradinita, Karin Kids, isi ofera serviciile gratuit (ii tin peste noapte) in cazul in care parintii copiilor inscrisi vor sa mearga la protest. (Mesajul nu este facut public, dar am sunat si am verificat informatia).

Update 5 (03.02.2017 14:30): Jerry’s Pizza ofera o felie calda daca stii parola (“alta intrebare”). 😉 Acum chiar ca ne saturam! #neamsaturat

Update 4 (03.02.2017) AmCham Romania, asociatie formata din peste 400 de companii mici, medii si corporatii, se impotriveste modificarii Codului Penal si Codului de Procedura Penala prin Ordonanta de Urgenta 13/2017. Lista companiilor inscrise in asociatie gasiti in articolul de pe IqAds din 1 februarie.

Update 3 (03.02.2017): Ejobs a postat un anunt interesant de angajare.

Update 2 (02.02. 2017): Gradinita Tom Sawyer are program nelimitat pentru copiii parintilor care merg la protesc. Si peste noapte ii tin!

Update 1 (02.02.2017): Drag si Draga ofera pulovere, manusi, ceai fierbinte.

Share Cafe oferă astăzi ceai și supă caldă protestatarilor.

Re:Modelier sar în ajutorul nostru, după ora 18:00, cu ceai cald. Locația este foarte aproape de Piața Victoriei

Little Bucharest și Pura Vida Sky Bar & Hostel Bucharest au în total 130 de locuri. O să ofere tot ce au disponibil oamenilor care vin în București, la protest.

TED’S COFFEE CO ajută È™i ei. Treci pe acolo în drumul tău spre PiaÈ›a Victoriei È™i te alegi cu o cafea È™i multă energie!

Yellow.Menu vor aduce protestatarilor 200-300 de supe calde.

Corner Shop își pune la dispoziție spațiul și vopseaua pentru realizarea pancartelor de protest.

Atelier Pinion oferă și ei cafea persoanelor care îi vizitează și le arată o poză de la protest.

Bocca espresso bar fac cinste cu o cafea, până la ora 22:00, celor care merg în Piața Victoriei să-și strige supărările.

Pain Plaisir ne încurajează cu o porție de biscuiți. Parola: #nuOUG

Green Hours jazz-café este deschis NON-STOP și oferă ceai cald protestatarilor.

Drag si draga oferă, până la ora 19:00, mănuși, pulovere și ceai fierbinte.

Laguna Media livrează la Victoriei bannere de 3x1m. Tot ce trebuie să faceți este să le dați un comentariu cu ideea de lozincă.

ZOOT Romania au anunÈ›at că se vor da ceaiuri calde în locaÈ›ia lor din zona Victoriei – ZOOT – Cabina De Fericire – Victoriei

80-90 Gastropub & More oferă și ei ceai și cafea din partea casei.

Sursa info: Leo Draghici.

Sursa foto: Dan Mihai Balanescu

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Insecticid gandaci
    05/02/2017 at 5:44 PM

    Initiativele de genul asta ma fac sa cred in oameni buni si implicati! Zilele astea am tot vazut pe Facebook firme, artisti si oameni care ofera diferite servicii gratuit pentru cei care merg la proteste. 😀

  • Leave a Reply