Diverse

transformarea

De ceva timp simt că am intrat într-o nouă etapă a vieÅ£ii. Nu ÅŸtiu dacă se vede cu ochiul liber, dar parcă sunt alt om. Mă văd pe mine altfel, văd schimbat totul în jurul meu.

Am mai multă răbdare cu unii, mai puÅ£ină cu alÅ£ii.

Simt nevoie unei evoluÅ£ii pe toate planurile. Chiar ÅŸi pe plan personal simt nevoie unei schimbări. Asta nu înseamnă că mă grăbesc spre un club de swingeri, ci îmi fac planuri pe termen lung. Mă gîndesc, de exemplu, să fac un copil. Ba chiar doi, haha! Dacă se poate, deodată. Ce zice Å¢estosul despre asta? N-are decît să-ÅŸi facă blog dacă vrea să vă spună!

Cad mult pe gînduri ÅŸi greu mă mai ridic. Mă tot întreb cum s-au realiniat rotiÅ£ele din mine, îmi tot ascult ticăitul ÅŸi nu ÅŸtiu cum să îmi ascult instinctele mai bine.

You Might Also Like

5 Comments

  • Reply
    cristina
    04/11/2010 at 2:24 PM

    trec prin aceleasi lucruri; bine, nu am ajuns inca la etapa cu copilul; cel mult pe ala din mine vreau sa il cunoasc mai bine:)))

    dar tu daca esti acolo e un lucru bun; simt ca faza asta e cu cateva etape mai sus decat ma aflu eu acum

  • Reply
    Raluca Fabuloasa
    04/11/2010 at 4:23 PM

    Te maturizezi, lin si frumos. Si eu trec prin ceva asemanator, sentimente amestecate si perspective diverse asupra viitorului.

    Gasim noi pana la urma explicatiile!

  • Reply
    marc
    05/11/2010 at 5:57 PM

    Instinctele te pot insela. Rotitele sa traga tare.

  • Reply
    remi
    05/11/2010 at 6:18 PM

    e o etapa normala din viata fiecarui om.e normal sa te simti asa!

  • Reply
    radu
    07/11/2010 at 3:23 PM

    tocmai ce am vorbit cu testosul despre swingeri, sapt. trecuta :)) se pare ca clubul e pe la noi prin zona 🙂

  • Leave a Reply