Diverse

despre oamenii fara umor

Se scuza. Tot timpul. Spun ceva, li se pare pe moment o idee buna, amuzanta, dar le trece imediat si isi cer scuze jenati. “Iarta-ma, nu asta am vrut sa spun. Poate am fost cam dur.”

Se justifica. “Glumesc, bineinteles.” Dau explicatii. “Ceea ce vreau sa spun este ca suna ciudat…”

Dupa ce aud un banc raspund “Da, corect”, ca la un concurs de cultura generala la care sustin ca raspunsul le statea pe limba.

Se enerveaza. “Du-te dracului, ce-i cu tine??”

Se supara. “Cu tine nu se poate discuta. Tu iei totul in gluma.”

Dupa o gluma, o figura de stil, o sa iti spuna “Depinde. Si aici, sunt mai multe situatii”. Ei nu se prind.

Preferatii mei sunt cei care “glumesc, bineinteles”…

ps: cei cu “Depinde. Si aici, sunt mai multe situatii” sunt numerosi printre comentatorii mei. :)))) stiu, acum o sa-mi zica “cu tine nu se poate discuta!” :))))

You Might Also Like

13 Comments

  • Reply
    bogdan
    23/08/2007 at 8:07 PM

    lol. si eu, ca om cu simtu’ a tot ceea ce e relativ sub soare, care credeam ca tre’ sa le iau pe toate cum grano salis… “depinde” e cuvintul meu preferat, deci asteapta-te de acum la diverse “dependente” :)))

    poftim, acum m-am enervat, chiar ca nu se poate discuta cu tine 🙂 glumesc, bineinteles!

  • Reply
    andressa
    23/08/2007 at 8:10 PM

    bineinteles.

  • Reply
    suminonA
    24/08/2007 at 7:22 AM

    hehehehe… dar nu iei in considerare si geniile nebune (in loc de depinde ,sunt mai multe situatii 😉 ) care se scuza tot timpul , dar cind baga o gluma seaca , obaga pentru a vedea reactiile , sau folosesc expresia cu situatiile pentru pura si simpla placere a argumentului 😉 dar care au si ghinionul sa mai bage cite o perla din cind in cind… de rade doua saptamani lume… mai ales cind i vede 😉 … toti avem umor… numai in diferite stadii de dezvoltare… de la cel negru si dureros… la cel brut,nefinisat…
    ps. anturajul influenteaza mult umorul 😉

  • Reply
    andressa
    24/08/2007 at 8:06 AM

    suminonA,
    nu avem toti umor. asta e clar ca buna ziua. umorul e de diferite feluri, dar la unii lipseste cu desavarsire.

  • Reply
    Lole
    24/08/2007 at 9:34 AM

    depinde :))
    insa sunt cu totul de acord cu tine ca sunt oameni care dau dovada de o imaculare totale in ceea ce priveste umorul 😀
    but then again…(uite vezi asta n-ai enumerat-o … ok, e in engleza dar din cate am observat si io…in ziua de azi ne cam indreptam din pacate spre o romgleza :|) … depinde si de starea fiecaruia de moment cum percepe prezenta/lipsa respectiv calitatea umorului unei persoane
    sa nu-mi zici ca n-au fost cazuri cand anumite persoane te-au surprins cateodata … ceva gen humorless guy becomes most funny guy of the evening 😉

  • Reply
    monsoux
    24/08/2007 at 10:24 AM

    depinde, eu cred ca se (mai) poate discuta cu mine (si cu tine). Glumesc, bineinteles.

  • Reply
    andressa
    24/08/2007 at 10:26 AM

    adaug la lista:
    oamenii fara umor fac aceeasi poante de o suta de ori. :))

  • Reply
    xxx
    24/08/2007 at 2:27 PM

    mai stresanti sunt oamenii fara umor dar care incearca sa fie hazlii.in general spun numai tampenii

  • Reply
    K. Doro
    28/08/2007 at 3:51 PM

    Că i-a făcut mama natură lipsiţi de umor, ei ce vină au? Vină au numai ăia care vor să se bage în seamă cu glume de bani, şi cand exagerează se satură şi publicu să mai râdă atâta din politeţe şi poa’ se trezeşte şi el la realitate.. glumeţul îngâmfat.
    Am observat, că atunci când îşi face apariţia un exemplar d-ăsta le piere cheful de glume şi la ăia care au humor.

  • Reply
    Dany
    28/08/2007 at 6:05 PM

    Incep si eu tot cu “depinde”. Depinde cu cine stai de vorba .
    Daca vezi ca omului nu-i place umorul tau, gluma ta, atunci te adaptezi ,si nu faci umor cand celalat n-are chef.
    Toate lucrurile si faptele isi au timpul lor.

  • Reply
    com
    29/08/2007 at 1:06 AM

    hai sa facem recenzii la glume.daca as avea blog, as face o rubrica saptamanala.as da si note.

  • Reply
    Googles Awards | de ce? blog
    29/08/2007 at 4:31 PM

    […] Cel mai bun rol masculin: jocuri cu coaie … vorba preferata a andressei: da, corect […]

  • Reply
    Ana-Maria
    29/08/2007 at 5:16 PM

    Oamneii care se scuza foarte des probabil ca nu sunt prea siguri pe sine 🙂
    Oameni fara umor sunt la tot pasul dar putini realizeaza… sau recunosc.

  • Leave a Reply